23 lipca 2019, 16:03

Teraz

23°

Fakty

A A A

TRĘBACZÓW: Wielkanocne jajko gminy Perzów

W sali wiejskiej w Trębaczowie odbyło się w niedzielę spotkanie Wielkanocne Gminy Perzów. W wyjątkowy nastrój uczestników uroczystości wprowadził program artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowego przedszkola. - Życzę wszystkim mieszkańcom gminy na te święta radości, spokoju i tak żeby ten upływający szybko czas trochę na moment zwolnił. Abyśmy wszyscy mieli czas na refleksję i rodzinne spędzenie świąt - mówiła wójt Danuta Froń.

Na stole nie brakowało świątecznych specjałów. Zadbały o to panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trębaczowie. - Na stole żurek, bo tego nie może zabraknąć. Mamy nadziewane parówki i inne specjały, bo pani w kuchni napracowały się bardzo, no i oczywiście jest także tradycyjne jajko - powiedziała przewodnicząca KGW Donata Klimpel.

Do pracy przy przygotowaniach nie trzeba było nikogo namawiać. Zaangażowanie było duże. - Możemy podziękować wszystkim, którzy nam pomogli. Przede wszystkim panie z KGW, radzie sołeckiej. Życzymy wszystkim spokojnych świąt i smacznego jajka - podkreślała sołtys Cyryla Pietrus. Cala uroczystość przebiegała w ciepłym i serdecznym klimacie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl