28 marca 2024, 23:14

11°

Fakty

TRĘBACZÓW: "Zadyma" na stadionie. Kibice przerwali mecz

W niedzielne przedpołudnie na stadionie w Trębaczowie rozegrano mecz 5 kolejki kaliskiej klasy okręgowej. Miejscowi do 78 minut przegrywali z Astrą Krotoszyn 0:2.

Wówczas arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Błażej Ostry. Wszystko prawdopodobnie potoczyłoby się dalej sportowym torem, a mecz nabrał animuszu, gdyby nie zachowanie strzelca bramki, który chciał szybko wznowić grę i zabrać piłkę bramkarzowi Astry. Niestety zachował się przy tym karygodnie, uderzył bramkarza za co zobaczył po całym zajściu czerwoną kartkę. Wcześniej jednak na boisko wtargnęli pseudokibice Astry, którzy zaatakowali zawodników z Trębaczowa.

No i zrobiła się wielka zadyma, bowiem miejscowi kibice także wbiegli na murawę. Kibice Astry uciekli z obiektu w Trębaczowie, a sędziowie po 7 minutach wznowili zawody. Mecz dokończono, ale nie miało to już nic wspólnego z pięknem futbolu. Myślami chyba i jedni i drudzy byli przy tym, co się stało. Dodatkowo pojawiła się na obiekcie policja. Nerwowa atmosfera była wyczuwalna aż do końcowego gwizdka.

Mecz dobiegł końca, ale z całą pewnością sprawa będzie rozpatrywana przez Wydział Dyscypliny OZPN. Takie rzeczy jakie miały miejsce w niedzielne przedpołudnie w Trębaczowie nie mają bowiem nic wspólnego z rywalizacją sportową. Prawdopodobnie posypią się kary dyscyplinarne i sankcje.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl