8 marca 2021, 01:37

Teraz

Fakty

A A A

TRZCINICA: Uczniowie wspierają dzieci z Domu Dziecka

Po raz 25 w Zespole Szkół w Trzcinicy ruszyła wielkopostna akcja charytatywna. Od kilku już lat szkoła współpracuje z zaprzyjaźnionym Domem Dziecka w Kosewie. To tam m.in trafią zebrane przez uczniów podarunki.

Każdego roku w akcję włączają się uczniowie i rodzice szkoły, która wspiera wolontariat i organizuje różnego rodzaju akcje pomocowe.

Współpracujemy z zaprzyjaźnionym Domem Dziecka w Kosewie. Jest to taka wyjątkowa placówka, która już niejednokrotnie borykała się z trudnościami finansowymi,  więc staramy się ją wspierać. Ale nie tylko tę. W adwencie zazwyczaj zbieramy słodycze i przybory szkolne. Na stronie szkoły można odnaleźć informacje na temat tego jak dużo było tego zebranego w tym roku. Udało się obdzielić jeszcze kolejny Dom Dziecka. Natomiast w Wielkim Poście zbieramy pluszaki, słodycze i gry edukacyjne dla tych dzieci
– mówi koordynator akcji Renata Adamska.

Wielkopostna akcja charytatywna rozpoczęła się w środę popielcową i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w pomaganie informacje na temat tego jak to zrobić, znajdą na stronie szkoły lub na facebooku.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl