6 grudnia 2021, 00:04

Teraz

-1°

Fakty

A A A

TRZEBIEŃ: Pożar budynku gospodarczego

W czwartek (21.10) około 15:15 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Trzebieniu. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Trzebień, OSP Biadaszki, OSP Opatów, OSP, Łęka Opatowska, OSP Baranów oraz JRG Kępno.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru słomy zmagazynowanej na poddaszu budynku gospodarczego stanowiącego zabudowę szeregową z budynkiem mieszkalnym. Mieszkańcy opuścili budynek mieszkalny przed przybyciem służb i ewakuowali zwierzęta przebywające w budynku objętym pożarem.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie odłączono źródło zasilania w energię elektryczną i podano trzy prądy gaśnicze wody w natarciu na źródło pożaru oraz dwa w obronie na przyległy budynek mieszkalny. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru. W celu całkowitego ugaszenia konieczne było usunięcie z wnętrza budynku słomy znajdującej się na poddaszu. Po usunięciu wszystkich materiałów palnych z poddasza oraz rozebraniu spalonej konstrukcji dachu wszystkie wyniesione i nadpalone elementy dokładnie przelano wodą. W trakcie działań właścicielka zgłosiła złe samopoczucie spowodowane stresem strażacy udzielili jej wsparcia psychicznego. Po zakończeniu działań gaśniczych całość sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzono innych zarzewi ognia. Budynek przewietrzono - poinformował Radio SUD kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno.

foto: PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl