23 września 2020, 01:17

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Trzech zatrzymanych Ukraińców za jazdę po pijanemu

W miniony weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali kilku kierujących, którzy na drogach powiatu kępińskiego poruszali się samochodami na podwójnym gazie.

W sobotę 7.12, po godzinie 23:00, w Kępnie policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Fiat Brava którym kierował 33-letni obywatel Ukrainy. - Podczas kontroli okazało się, że kierujący jechał na podwójnym gazie. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu - poinformował Radio SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W niedzielę 8.12 przed godziną 3:00, w Kępnie na ulicy Solidarności kępińscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował 49-letni obywatel Ukrainy, jak się okazało podczas kontroli, mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, a badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w niedzielę 8.12, po godzinie 14:00 w miejscowości Zgorzelec, policjanci Posterunku Policji w Trzcinicy zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy który kierował samochodem marki VW golf w stanie nietrzeźwości . - Jak się okazało podczas badania mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał st. post. Stramowski.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni stracili swoje uprawnienia i teraz przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Autor: