23 września 2023, 12:37

Teraz

18°

Fakty

A A A

TURKOWY: Świętowali 50-lecie Przedszkola

50-lecie istnienia świętowało w sobotnie popołudnie Przedszkole Samorządowe w Turkowach, w gminie Perzów.Uroczystości odbyły się przy Starym Młynie.


W tak wyjątkowym wydarzeniu udział wzięły władze samorządowe, absolwenci przedszkola oraz mieszkańcy gminy.Rozpoczęła je msza święta odprawiona w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach. Następnie obchody przeniosły się na tereny przy Starym Młynie.Tam na początek odśpiewano 100 lat wszystkim absolwentom przedszkola.O działalności placówki 
przez wszystkie te lata opowiadała długoletnia wychowawczyni Anna Świątek, której życzenia złożyły władze gminne na czele z wójt Danutą Froń.


Cieszę się, że dzisiaj obchodzimy 50-lecie istnienia Przedszkola w Turkowach.Jest to jedno z czterech przedszkoli, które jest zasłużone dla naszej gminy.Również wychowawczyni tego przedszkola, Pani Ania Świątek, która pracuje 50 lat w jednym zakładzie pracy również obchodzi dzisiaj swoje święto. Jest to osoba, która zawsze była zżyta z Turkowami, która zawsze tutaj pracowała i powiem taką ciekawostkę, Pani Ania prawie nigdy nie była na zwolnieniu lekarskim. Więc jest bardzo oddanym pracownikiem i jestem dumna, że takiego pedagoga mamy tutaj w Perzowie - mówiła wójt Froń.


W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki oraz absolwenci. Uczestnicy uroczystości usłyszeli wspaniałe wiersze oraz piosenki. Sporym aplauzem przywitano starszych absolwentów przedszkola, którzy zatańczyli Krakowiaka a także kabaret Jarzeniówka w premierowym skeczu "Przedszkole".Jak zwykle przy takich okazjach nie obyło się bez gratulacji, życzeń od zaproszonych gości, kwiatów oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.Na tę okazję udostępniono też "Kącik wspomnień" w którym zainteresowani mogli oglądać fotografie z minionych lat.Wydarzeniu towarzyszył festyn, podczas którego wystąpiła gwiazda śląskich szlagierów Damian Holecki. Było też coś dla ciała czyli kiełbaski z grilla, ciasta a dla dzieci dmuchańce. Całość zakończyła zabawa taneczna.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl