23 października 2021, 12:19

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: ul. Warszawska do remontu. Będę spore utrudnienia

Mieszkańców Kępna czeka prawdziwy paraliż komunikacyjny. Remontowana będzie najbardziej newralgiczna część miasta - ul. Warszawska i Poniatowskiego. Kierowców czeka reorganizacja ruchu, a sklepikarzy martwy sezon. Utrudnienia mogą potrwać nawet 4 miesiące.

Remont ul. Warszawskiej i części ul. Poniatowskiego zapowiadany był od dawna, jednak logistyka i ogrom przedsięwzięcia jest olbrzymi. - To jest najtrudniejsze drogowe przedsięwzięcie inwestycyjne, realizowane w Kępnie - zapowiada burmistrz Piotr Psikus. Ul. Warszawska jest główną drogą wyjazdową z Rynku, ale na czas remontu będzie zamknięta. - Modernizacja połączona jest z budową nowej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Położona zostanie również sieć cieplna, której ta ulica nie posiada, a dodatkowo również sieć monitoringu miejskiego i nowe oświetlenie uliczne. Prace w tym zakresie nie mogą być wykonywane przy ruchu samochodowym, a nawet pieszym. Ulica musi być zamknięta - dodaje burmistrz.

Obecnie w Ratuszu opracowywana jest koncepcja prac. Jeden z wariantów przewiduje remont etapami. W pierwszej części zamknięta byłaby część od Rynku do ul. Poniatowskiego. Drugi etap, to od ul. Poniatowskiego włącznie aż do ul. Lipowej, a trzeci od ul. Lipowej do mostu. Tutaj będzie koniec remontu, chociaż sieć cieplna będzie budowana aż do Grobli. Gmina zleciła zewnętrznej firmie przygotowanie reorganizacji ruchu. Zmieni się także nawierzchnia. Wyjeżdżając z Rynku nie będzie już asfaltu. - Nawierzchnia ul. Warszawskiej do ul. Strumykowej będzie wykonana tak samo jak płyta Rynku, dopiero od tego miejsca położony zostanie asfalt. Chodniki będą na całej długości takie same jak na Rynku - mówi Psikus.

Remont długo wyczekiwany ma także swoje minusy. Sklepikarze będą mieli poważne problemy z utrzymaniem handlu. - Obroty w tych sklepach spadną. Co do tego nie mam wątpliwości. Wszystkie inwestycje, które do tej pory realizowaliśmy są związane z jakimiś utrudnieniami. Nie robimy tego wszystkiego, żeby komuś zaszkodzić, tylko żeby poprawić, ulepszyć - przyznaje burmistrz Psikus. Niestety nie będzie to krótkoterminowa inwestycja. - Zakładamy rozpoczęcie prac w połowie czerwca br. Maksymalnie chcemy wykorzystać okres wakacyjny. Niestety wiemy, że nie da się wszystkiego zrealizować w ciągu dwóch i pół miesiąca. To potrwa dłużej, a ile to będę informował listownie wszystkich mieszkańców tych ulic - zapowiada Piotr Psikus.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~mieszkaniec : Dokładnie! Popieram. koncerty przenieść tam, gdzie nie będą uciążliwe dla mieszkańców! Może nie każdy odpoczywa słuchając ryków i młócki pod oknem swojego mieszkania czy domu. Jest jeszcze targowisko. Dlaczego mam znosić hałas co tydzień, bo ktoś chce sobie muzyki posłuchać...

  20:37, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~do ONA : Cotygodniowe koncerty dla młodzieży mogą odbywać się w amfiteatrze na KOSiR. Tam głośna muzyka będzie mniej dokuczliwa niż w ciasnej zabudowie na Rynku. Czy ktoś spytał mieszkańców Rynku czy życzą sobie bardzo głośną muzykę pod oknami.

  15:25, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~ONA : Do BRuk: cotygodniowe wrzaskliwe koncerty poprawiające finanse ogródków. piwnych. Jak nic w Kępnie nie robią to problem bo nuda i nic sie nie dzieje. jak zrobią to też problem, bo hałas. Ludzie ogranijcie się i zdecydujcie, czego chcecie, bo zawsze wam źle

  10:43, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~Ona : Do BRuk: cotygodniowe wrzaskliwe koncerty poprawiające finanse ogródków. piwnych. Jak nic nie jest robione, to wtedy problem, bo nuda i nic się w Kępnie nie dzieje. Jak zrobią - też problem, bo hałas. LUDZIE! OGARNIJCIE SIĘ! I zdecydujcie się, czego właściwie chcecie, bo zawsze wam zle

  10:41, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~Kaa : Do hemik: Droga Przybyszów - Mikorzyn Ale przecież jest objazd, przez Krążkowy. Została na długo zamknięta bo jest budowa obwodnicy. Jak skończą ją budować to mają zrobić remont tej drogi, na razie nie ma to sensu, bo ciężkie samochody jadące na plac budowy i tak by ją zniszczyły. Ludzie, wy chyba nie macie problemów, skoro szukacie ich na siłę...

  10:36, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~mecenas : Ja pierd*** wszyscy chcą równych ulic, równych chodników, kanalizacji, gazu, ale kur*** nikt nie chce mieć niedogodności z tym związanych. Co mają tą Warszawską przenieść, zrobić jej remont we Wrocławiu i wstawić wyremontowaną ulicę Debile jesteście czy jak A kostka musi być, bo konserwator tak chce. Do niego pretensje.

  09:38, 31 marca 2017, | odpowiedz
 • ~zorg : Jak nie chcecie kostki zróbcie sobie wycieczkę do WKZ w Kaliszu to jego pomysły

  07:55, 31 marca 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy