6 października 2022, 15:41

Teraz

16°

Fakty

A A A

MYJOMICE: Uroczyste oddanie drogi Krążkowy - Mikorzyn

Dziś przed południem odbyło się uroczyste oddanie do użytku drogi powiatowej Krążkowy - Mikorzyn.

Drogi, której przebudowa od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji z uwagi na jej wymiary. Po remoncie pas drogowy jest zdecydowanie węższy i w newralgicznych miejscach samochody ciężarowe mają problem z minięciem się. Podczas przecięcia wstęgi do takich zarzutó odniósł się starosta kępiński Witold Jankowski.
- Ta droga była obśmiewana, wyszydzana i nie wiem co jeszcze, ale to dzisiaj jest nie ważne. Droga jest moim skromnym zdaniem dobra i ważna z punktu widzenia lokalnej społeczności. Życzę, aby słuszyła wszystkim przez długie, długie lata - mówił Witold Jankowski.
Do tych samych nieprzychylnych głosów odniosła się minister Andżelika Możdżanowska.
- Myślę, że to bardzo ważny dzien, bo droga tak jak ksiądz proboszcz powiedział; łączy komunikuje, buduje i ta budowa jest niezwykle ważna. Potwierdzę, że dobro zawsze zwycięża. Dobro, mądrość ludzka i racjonalność, nawet jeśli musi walczyć ze słowami, z propagandą czy różnymi działaniami. Drodzy państwo liczby mówią same za siebie. To są miliony złotych zainwestowane właśnie po to, aby budować, rozwiązywać i komunikować. Nie dziwię się wielu złym słowom, dlatego że przy wielkiej pracowitości, wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego tej kadencji, wychodzi niepracowitość innych. To jest zawsze w pewien sposób leczenie kompleksów, nieudolności, właśnie tych efektów które bledną przy takiej skali inwestycji - mówiła minister Możdżanowska.
Zdaniem sporej części naszych słuchaczy, droga jest wąska, krawężniki za wysokie, a wysepki wybudowane na remontowanym odcinku zbędne. Władze powiatowe odbierają zarzuty, tłumacząc taki, a nie inny kształt drogi względami bezpieczeńśtwa.
Wyremontowany odcinek ma długość 11,72 km. Projekt objął także budowę ścieżki rowerowej na odcinku 7,43 km po jednej stronie drogi. Całkowita wartość zadania wynosi 12 187 422,65 zł, a dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, to 9 140 566,58 zł, co stanowi aż 75% całej kwoty. Warto zaznaczyć, że to najwyższe dofinansowanie, jakie kiedykolwiek udało się pozyskać Powiatowi Kępińskiemu.

Autor:

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~ssla : kto wreszcie będzie odpowiadał za wybudowanie za wąskiej drogi z pieniędzy podatnika czy dalej będą taki buble budować i jeszcze się tym szczycić

  12:46, 24 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Mieszkanka : Nie wiem po co są te śmieszne wysepki a ten chodnik spokojnie mógłby być węższy bo nie ma tam aż takiego ruchu pieszych/rowerzystów.

  17:08, 19 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Mario : Jak dojdzie do wypadku, bo droga jest za wąska, to nikt się nie przyzna a powiedzą jeszcze, że trzeba było jechać wolniej!! Jak ktoś się odbije od krawężnika i nie daj Boże dojdzie do tragedii lub samochody się nie zmieszczą, to Mozdzanowska, Starosta i inni powinni za to zapłacić i jeszcze przeprosić w telewizji i gazecie ogólnopolskiej!!!!

  15:08, 19 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Pracownik Bor : Mam nadzieje ze jak dojdzie do wypadku to Pani posel bedzie miała odwagę odpowiedzieć ze droga była wąska. Bo jak na razie jest na otwarciach. Na pogrzebach jakby mniej

  14:49, 19 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Karol : Żeby wybudować ludziom za wąską drogę za pieniądze podatnika i jeszcze się tym chwalić to jest skandal

  16:16, 18 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~PILOT : Wszyscy którzy uważają, że droga jest za wąska mają zdecydowanie rację. Na drodze nie zmieścili się nawet wszyscy do przecięcia wstęgi (policjant jedną nogą stał poza drogą). Wniosek: Następna droga musi być szersza o co najmniej stopę (Policyjną) aby jakoś to wyglądało chociaż na zdjęciu.

  15:08, 18 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~dloas : prawdopodobnie starosta będzie ze starej ekipy i nic nie wyjaśni tylko jeszcze będzie nas ogłupiał niestety z poparciem pis -porażka-

  14:34, 18 listopada 2018, | odpowiedz

Więcej komentarzy