7 lutego 2023, 08:26

Teraz

-8°

Fakty

A A A

RADOSTÓW: W Radostowie pożegnali proboszcza

W czwartkowy wieczór podczas wieczornej mszy w Kościele Parafii Św. Rocha w Radostowie pożegnano proboszcza Henryka Sikorę. Ksiądz pełnił tutaj posługę 18 lat.

Decyzją biskupa kaliskiego ks. Henryk Sikora od soboty obejmie Parafię pw. Św. Bartłomieja w Stradomii Wierzchniej w powiecie oleśnickim. Parafię w Radostowie obejmie ks. Damian Marynowski.

8 grudnia, na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia, wspólnota parafialna oraz goście w ciepłych słowach i gestach żegnali proboszcza oraz jednego ze współmieszkańców.

Sam ks. proboszcz podczas kazania mówił o swoich losach, o początkach kapłaństwa i pierwszym okresie w tutejszej parafii.

Podkreślał, że wspólnymi siłami udało się dokonać wielu zmian w kościele. W planach miał jeszcze kilka, ale teraz to zadanie będzie musiał podjąć jego następca. Obok parafian, delegacji samorządu gminy Czastary, koła myśliwych, Ochotniczej Straży Pożarnej, ks. Sikorę żegnali uczestnicy Łubnickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Ks. proboszcz, dziękując za wszystkie dowody sympatii i wspólnoty, przepraszał też za swoje potknięcia. Parafian zaprosił do Stradomii, gdzie już od najbliższej soboty obejmie nową wspólnotę.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl