18 czerwca 2024, 04:23

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: W Węglewicach od przyszłego tygodnia rozpocznie się budowa tymczasowego mostu

Od przyszłego tygodnia, prawdopodobnie we wtorek, rozpocznie się instalacja tymczasowej przeprawy nad Strugą Węglewską w Węglewicach. 


Instalacja tymczasowej przeprawy będzie udogodnieniem dla mieszkańców, którzy w związku z prowadzonym przez Starostwo Powiatowe remontem mostu w ciągu drogi powiatowej zmuszeni są poruszać się objazdem przez wąską gminną drogę w Okoniu. 


- Już na szczęście koniec tej biurokracji - cieszy się wójt Piotr Kołodziej. - Od poniedziałku ten most zostanie przekazany z Agencji Rezerw. Wojsko odbierze ten most i już prawdopodobnie od wtorku zacznie się montaż. Tutaj, z tego miejsca, chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców, którzy tam parkują samochody, żeby od poniedziałku tych pojazdów już tam nie parkować, ponieważ będą tam trwały prace. Mowa m.in. o dźwigu, więc przez te kilka dni prosiłbym jeszcze o cierpliwość i korzystanie z innych dróg. Mamy nadzieję, że wszystko się w końcu uda i do końca września będzie ten most gotowy. Na piątkowe popołudnie w trybie pilnym zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy, podczas której radni zabezpieczyli ponad 100 tys. zł na ewentualne odszkodowanie za zniszczenie mostu. To oczywiście tylko zabezpieczenie, bo samorząd dodatkowo zamierza ubezpieczyć tymczasową przeprawę. Faktyczne koszty instalacji mostu mogą okazać się dużo mniejsze, niż się początkowo spodziewano. Szacunki dziś wskazują tylko na koszt około 6 tys. zł, na co złożyć mają się koszty paliwa oraz wyżywienie i nocleg dla żołnierzy. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl