11 kwietnia 2021, 17:56

Teraz

14°

Fakty

A A A

REGION: W Wieruszowie powstanie jadłodzielnia

Za kilka tygodni w Wieruszowie ruszy pierwsza jadłodzielnia powiatu wieruszowskiego. To wspólna idea Ośrodka Pomocy Społecznej, gminy Wieruszów, powiatu a także lokalnych przedsiębiorców. 

Jadłodzielnia, do której będzie można zanieść dobre produkty i posiłki będzie zlokalizowana przy ul. Bursztynowej, w sąsiedztwie ZUS-u i KRUS-u. - Ona będzie znajdowała się z boku tego budynku - zapowiada Małgorzata Burak, szefowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Chcemy to zrobić bezkosztowo. Jeden z przedsiębiorców zadeklarował, że wykona taką piękną, dużą, drewnianą szafę. Również wczoraj Zarząd Powiatu ustalił, że zasponsorują nam dużą chłodziarkę. Zdarzają się takie sytuacje, że mamy nadwyżkę jedzenia w domach i będziemy się mogli nią podzielić. Produkty zanosimy do jadłodzielni a wszystkie osoby, bez wyjątku, potrzebujące albo głodne, będą mogły te produkty sobie wyciągnąć. Obecnie jesteśmy na etapie jej organizacji.

Impuls do tego typu akcji dały wcześniejsze inicjatywy, jak choćby "wymiana ciepła", gdzie nasi mieszkańcy świetnie na to reagowali - przyznaje burmistrz Rafał Przybył. - Przypominamy, że cały czas ten wieszak stoi pod siedzibą MGOPS, gdzie zapraszamy z dobrymi, ale zbędnymi nam kurtkami, płaszczami. One się przydadzą naszym mieszkańcom ze skromniejszymi portfelami. Wracając do pomocy, później na Rynku w Wieruszowie stanęło serce, które jest wypełniane nakrętkami. Nie wspomnę już o tym, z jaką siłą ruszyliśmy wszyscy na pomoc Wojtusiowi. Teraz pomagamy Amelce. Liczę, że podobna siła będzie napędzała te lodówki. Sprawdza się to w innych miejscowości. Od niedawna taką jadłodzielnię ma Ostrzeszów. Już teraz dziękuję bardzo za zaangażowanie szefowej MGOPS, panu Adamowi Musiale, Starostwu i wszystkim radnym, którzy są za tym. Dziękuję też przedsiębiorcy, który chce pozostać anonimowy.

Jadłodzielnia będzie objęta stałym monitoringiem wizyjnym. Szafa z lodówkami będzie dostępna na przełomie stycznia i lutego. 

Autor: