6 października 2022, 15:31

Teraz

16°

Fakty

A A A

WALICHNOWY: Wypadek na kuligu

Zalegający na drogach śnieg zachęca do organizowania kuligów. Nie wszystkie zabawy kończą się szczęśliwie. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w niedzielne popołudnie w gminie Sokolniki.

Do wypadku doszło 8 stycznia przed godziną 16.00 w Walichnowach. Według wstępnych ustaleń, kierujący quadem, 32 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, holował za swoim pojazdem siedzącego na worku wypełnionego słomą 33 – letniego mieszkańca gminy Sokolniki. - W trakcie jazdy na ulicy Słonecznej podróżujący na worku mężczyzna na oblodzonym i zaśnieżonym łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i uderzył głową zamarzniętą skarpę - relacjonuje st. asp. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W wyniku wypadku siedzący na worku mężczyzna z obrażeniami ciała i nieprzytomny został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Od poszkodowanego pobrano krew do badań. 

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie i jednocześnie apelują o zdrowy rozsądek i rozwagę. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mateusz : Mnie ostatnio na oponie od ciężarówki tak ciągnęli po Kępnie, ale nic się nie stało.

    20:34, 17 stycznia 2017, | odpowiedz
  • ~ewa : W Wielkopolsce kulig organizuje się na saniami lub sankach....
    W Antkowie no cóż... na worku z słomą.
    Co kraj to obyczaj.

    21:54, 9 stycznia 2017, | odpowiedz