21 lutego 2020, 01:53

Teraz

Fakty

A A A

SZKLARKA PRZYGODZICKA: Wandale na cmentarzu ewangelickim

Ostrzeszowska policja poszukuje sprawców bardzo poważnego aktu wandalizmu, do którego w ostatnich dniach doszło w miejscowości Szklarka Przygodzicka w gminie Ostrzeszów. Na tamtejszym cmentarzu ewangelickim całkowicie lub częściowo zniszczono kilkanaście nagrobków. O dotychczasowych ustaleniach w tej sprawie Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.
-W miniony czwartek 12 września Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przyjęła zawiadomienie dotyczące uszkodzenia dwunastu nagrobków na terenie cmentarza ewangelickiego w miejscowości Szklarka Przygodzicka. W chwili obecnej policjanci ustalają kto mógł dokonać tych zniszczeń. Miejsce nie było monitorowane, najbliższe zabudowania mieszkalne są w odległości około kilometra. Cmentarz zlokalizowany w środku lasu ogrodzony jest betonowym płotem. Jest tam także metalowa brama. W chwili obecnej brak ustaleń w zakresie wyceny uszkodzonego mienia. Policjanci pracują nad tym, aby ustalić kto dokonał tych zniszczeń. Należy stwierdzić, że powstałe uszkodzenia są duże.
Sprawę zgłosił Policji Pastor Parafii Ewangelicko Augsburskiej, który jest opiekunem cmentarza w Szklarce Przygodzickiej. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie. Policjanci zwracają się do świadków zdarzenia oraz osób mogących posiadać informacje pomocne w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa o kontakt osobisty z Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, lub telefoniczny pod numerem: 62-732-42-72. Informacje na temat uszkodzeń nagrobków można także przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: dyzurny.ostrzeszow@po.policja.gov.pl

Fot. Patryk Jędrowiak - Burmistrz MiG Ostrzeszów/FB


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl