18 sierpnia 2018, 01:08

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Warsztaty z Nędznym Malarzyną

Kępiński Ośrodek Kultury z okazji trwających od tygodnia już ferii przygotował szereg zajęć dla uczniów z regionu. Jeden z dni zarezerwowany będzie dla Warsztatów Plastycznych.

Warsztatów nie z byle kim, bo jeśli chcecie uczyć się od faceta, który stworzył gitarę dla legendy Guns'N'Roses - Slasha, będziecie mieli okazję.
Warsztaty z Szymonem Chwaliszem będą, jak sam mówi, lekcją pokory dla wszystkich tych którzy myślą że umieją rysować.
- Ja na początku chciałbym poznać poziom wszystkich tych osób i to co już potrafią. Myślę, że na podstawie tego wyklaruje się jakiś fajny warsztat. Mam taki pomysł, żeby jednak rysować na żywo i może jednak zaprosimy jakiegoś modela, bo to są zajęcia które bardzo dużo uczą. Ja pamiętam ze studiów, że malowanie dzbanka i jakiegoś tam czajnika, no trochę się różni od malowania człowieka na żywo, ustalania proporcji, światłocienia itd. Lekcja pokory - tak to mogę nazwać, myśmy taką lekcję przechodzili - powiedział nam Nędzny Malarzyna, który zamierza przekazać trochę wiedzy technicznej, ale jak sam zaznacza nie wszystkie predyspozycję zależą od niego.
- Nie wejdziesz komuś w głowię, nie wiesz jaką ma wyobraźnię i jak potrafi sobie wyobrażać wiele rzeczy. Czy myśli dwuwymiarowo, czy myśli trójwymiarowo. Czy potrafi rozgraniczyć sobie w głowie pierwszy plan, drugi plan, trzeci plan i tu jest właśnie problem, wejść komuś w głowie i zobaczyć co tak naprawdę potrafi ogarnąć, nazwijmy to w ten sposób. Myślę, że podstawy techniczne - taką wiedzę postaram się sprzedać na tych kursach, no a reszta predyspozycji to już trochę nie zależy ode mnie, ale myślę, że jak ktoś będzie zorganizowany i uparty, to czegoś się nauczy - dodaje Malarzyna.
Warsztaty z Szymonem, którego ostatnia praca zdobi kask naszego Olimpijczyka - Macieja Kota na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, odbędą się w środę 21-go lutego o 15:00 w sali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Kultury.

Autor: arek.skiba@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

  • ~lolek: ta nazwa jest straszna, nędzny malarzyna, kto to wymyślił

    22:14, 20 lutego