23 lipca 2019, 15:04

Teraz

23°

Fakty

A A A

WĘGLEWICE: Uliczne Misterium

Uliczne Misterium Męki Pańskiej odbyło się w piątkowy wieczór na ulicach Węglewic. W odegranie biblijnych scen licznie zaangażowali się mieszkańcy przynależący do parafii.

Misterium zostało przeprowadzone przy okazji odbywających się rekolekcji. - W ramach Drogi Krzyżowej będzie Misterium Pasyjne pod kierownictwem pani Katarzyny Spólnej, z udziałem także o. rekolekcjonisty Michała, Paulina z Wieruszowa, i wszystkich aktorów niepożyczanych, tylko wszyscy są naturalni, z parafii – cieszy się proboszcz, ks. Ryszard Regulski. - Życzymy żeby to Misterium Pańskie było dla nas takim wsparciem na przeżycie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Tego typu wydarzenie obyło się po raz pierwszy w historii Węglewic. - Próbujemy zrobić teatr uliczny, nie wiemy jak nam wyjdzie – przyznała koordynatorka Katarzyna Spólna. - Jest on bardzo trudny ze względu na tematykę, jaką jest Misterium Pańskie. Jest to bardzo trudne dla wszystkich aktorów, którzy są amatorami, także nasze emocje sięgają zenitu. Mam nadzieję, że przybliżymy właśnie wszystkim, zarówno młodym jak i starszym, ostatnie chwile Jezusa. Połączy to również nasze pokolenia. W tym wydarzeniu biorą udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i dorośli, więc jest to również forma integracji społecznej.

Wszystkie osoby, które włączyły się w przygotowanie misterium otrzymały brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl