21 lutego 2020, 00:13

Teraz

Fakty

A A A

SKOROSZÓW: Wiatr zniszczył dach

Minionej doby strażacy z terenu powiatu kępińskiego odnotowali 15 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Głównie interwencje dotyczyły usuwania nadłamanych konarów drzew stwarzających zagrożenie lub blokujących ruch na szlakach komunikacyjnych. W miejscowości Laski złamany konar drzewa uszkodził przejeżdżający samochód osobowy.Około godziny 19:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Skoroszów silny wiatr częściowo zerwał dach z budynku mieszkalnego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Rychtal oraz JRG Kępno. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Rychtal, którego dowódca potwierdził, że dach na części budynku mieszkalnego został zerwany.
- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ewakuowano mieszkańców (4 osoby) z uszkodzonego budynku. Ze względu na uszkodzenie ściany na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kępnie. Po odłączeniu zasilania budynku w energię elektryczną strażacy przystąpili do zabezpieczania dachu plandekami z wykorzystaniem drabiny mechanicznej - powiedział nam rzecznik prasowy PSP w Kępnie, kpt. Paweł Michalski.
Przybyły na miejsce zdarzenia przedstawiciel Nadzoru Budowlanego po przeprowadzeniu oględzin zakazał użytkowania uszkodzonej części budynku.
fot. KP PSP Kępno

Autor: