6 października 2022, 15:50

Teraz

16°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Wiatr zrywał dachy i przewracał drzewa

18 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru odnotowali wczoraj (15 sierpnia) strażacy z powiatu ostrzeszowskiego. Kumulacja zgłoszeń nastąpiła pomiędzy 19.00 a 23.00. O szczegółach Noemi Biel, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.
- 7 zgłoszeń dotyczyło interwencji związanych z usuwaniem zagrożenia w postaci drzew i konarów, które przewróciły się na drogi oraz spadły i zerwały linie energetyczne. Niestety 10 zdarzeń dotyczyło strat materialnych przy uszkodzonych lub zerwanych dachach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. W miejscowości Tokarzew oraz Książenice, zostały zerwane dachy z budynków mieszkalnych. Tam strażacy przy użyciu plandek zabezpieczyli zniszczoną część dachów przed wpływem czynników atmosferycznych. W miejscowości Bukownica przy trzech sąsiadujących posesjach, w Godziętowach, w Doruchowie oraz w Marszałkach zerwało dachy z budynków gospodarczych. Doraźnie zabezpieczono mienie przed czynnikami atmosferycznymi. W miejscowości Gruszków w wyniku uderzenia pioruna w drzewo w jego pobliżu zapaliła się sucha trawa.
W działaniach brały udział zarówno zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, jak również jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Grabów nad Prosną, Doruchów, Ostrzeszów, Mikstat oraz Kobyla Góra. Łącznie  31 zastępów w sile 153 strażaków. Na szczęście w wyniku wyżej wymienionych zdarzeń nikt nie został ranny.
Źródło: KP PSP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl