11 sierpnia 2022, 10:51

Teraz

20°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Wiceminister finansów spotkał się z samorządowcami

Obniżenie podatków PIT nie przyczyni się do utraty pieniędzy przez lokalne samorządy. Zapewniał o tym w poniedziałek w Lututowie wiceminister finansów Sebastian Skuza. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z samorządowcami z regionu Wieruszowa, Wielunia i Pajęczna.

- My jako osoby fizyczne jesteśmy z tego zadowoleni, inaczej patrzycie państwo, jeśli chodzi o kwestię samorządową - mówił do przedstawicieli samorządów wiceminister Skuza. - Rozumiem takie wyzwanie, jednak zwracam uwagę na następującą kwestię. Otrzymujecie teraz państwo dochody z PIT-u i CIT-u w równych, miesięcznych ratach i to mimo wejścia w życie znacznych obniżek. Te środki będą do końca roku w takiej samej wysokości - zapowiedział.

Spotkanie zostało zorganizowane przez posła PiS Pawła Rychlika. Gospodarz gminy Marek Pikuła podkreślał, że to wyróżnienie dla Lututowa. Burmistrz jednocześnie nawiązał do trudnych czasów związanych z finansami i przetargami.

Poseł Rychlik mówił, że to początek "samorządowych dyskusji merytorycznych", mających na celu przyniesienie odpowiedzi na różne pytania oraz zawiłości związane z polem samorządowym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl