27 maja 2024, 17:31

Teraz

25°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 22-latek odpowie za uszkodzenie samochodu

Szybkie działanie wieruszowskich stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania 22-letniego mężczyzny, podejrzanego o przecięcie opon, wybicie szyby czołowej i uszkodzenie dachu w osobowym audi. Mężczyzna wcześniej już miał konflikt z prawem za podobne przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


3 kwietnia policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego pojechali na jeden z parkingów w Wieruszowie, gdzie z przekazanych informacji wynikało, że nieznany mężczyzna dokonał uszkodzenia zaparkowanego samochodu. 


Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że zaparkowany samochód posiada m.in. przecięte opony, wybitą szybę czołową oraz wgnieciony dach. 
- Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy tych czynów - opowiada asp. Piotr Siemicki z KPP. - W toku wykonywanych czynności mundurowi ustalili świadka tego zdarzenia. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy, już po godzinie od zgłoszenia, w ręce mundurowych wpadł 22-latek podejrzany o uszkodzenie pojazdu. 


Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę 4 tys. zł. Mężczyzna przyznał się policjantom, że spożywał alkohol ze znajomym i w przypływie złości zniszczył pojazd. Sprawca, mieszkaniec Wieruszowa został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut w tej sprawie i przyznał się do winy. 


22-latek w przeszłości miał już konflikt z prawem za podobne przestępstwo. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl