8 sierpnia 2020, 02:13

Teraz

21°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 278. WPP na Jasną Górę

Wieruszowska Pielgrzymka Piesza coraz bliżej Jasnej Góry. W pierwszym dniu, zgodnie z tradycją, odbyła się msza w kościele w Parcicach, której przewodniczył biskup kaliski. o. Łukasz Buzun.

- Sam tę pielgrzymkę prowadziłem przez 7 lat - przyznał w rozmowie z naszym reporterem biskup Buzun. - Zawsze zapraszaliśmy tutaj biskupa, a w Krzepicach arcybiskupa z Częstochowy. To już tradycja i każdy z chęcią przyjeżdża na pielgrzymkę. Wiele znajomości i przyjaźni wciąż trwa i do tego się jeszcze rozwija. Pielgrzymkowe znajomości są dla mnie bardzo wartościowe, myślę że dla wielu osób. Wczoraj w nocy przyjechałem z Kazachstanu, dlatego podczas kazania miałem porównawcze refleksje. Tam również byłem na pielgrzymce. To ponad 100 km przez stepy. Zapraszam na pielgrzymki do Kazachstanu. Nie są one łatwe, ale bardzo owocne - uśmiecha się biskup.

Kierownik 278. WPP na Jasną Górę, o. Benedykt Pluta, zdradził nam że w wydarzeniu bierze udział około 200 osób.

W kościele w Parcicach z pielgrzymami spotkali się również proboszczowie wieruszowskich parafii na czele z ks. dziekanem Karolem Galewskim.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~mieszkaniec : Do Częstochowy zatem niech także wędrują sobie przez stepy a nie po drogach publicznych, bo przy obecnym natężeniu ruchu pojazdów utrudniają im poruszanie się i stwarzają zagrozenie. Drogi publiczne zbudowane są dla pojazdów a nie dla pieszych. Takie imprezy to anachronizm.

    19:23, 25 sierpnia 2017, | odpowiedz