16 października 2019, 01:49

Teraz

13°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 33 milionerów w powiecie

W 2018 r. w powiecie wieruszowskim żyło 33 milionerów. W porównaniu z poprzednim rokiem nikogo z tej grupy nie ubyło, ale też nikogo do niej nie przybyło.

W powiecie wieruszowskim mamy 33 milionerów, w tym 32 osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz jedną osobę zatrudnioną na etacie – przekazała w rozmowie z nami Izabela Kuciapa, naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieruszowie, który dysponuje takimi danymi.

W 2017 r. 33 osoby rozliczyły się przed Urzędem Skarbowym, wykazując dochód przekraczający 1 mln zł. Od 2011 r. stale notowany był wzrost. Osiem lat temu żyło wśród nas 13 milionerów, rok później było ich 16 a obecnie o sto procent więcej. W ostatnich 24 miesiącach, przynajmniej jeśli chodzi o statystyki, nic się nie zmieniło.

Nasi milionerzy, którzy na majątki zapracowali często wieloletnią, ciężką pracą, zajmują się przemysłem meblarskim/drzewnym, mięsnym, chemicznym oraz odzieżowym.

Na początku roku w Wieruszowie „prawie” milionerem została osoba, do której los uśmiechnął się w ramach gry „Lotto Plus”. Faktyczna wygrana, po zapłaceniu podatku, w takim przypadku wynosiła jednak 900 tys. zł.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl