25 lutego 2020, 00:09

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 500+ na pierwsze dziecko już na koncie

Samorządy z powiatu wieruszowskiego rozpoczęły wypłacanie 500 zł na pierwsze dziecko – niezależnie od kryterium dochodowego. 

Mieszkańcy gminy Wieruszów, którzy zdążyli złożyć elektroniczne wnioski w pierwszej połowie lipca, w poniedziałek (22 lipca) otrzymają pieniądze na wskazane konta. - W tej komórce pracują trzy osoby, mieliśmy bardzo dużo elektronicznych wniosków i zgodnie z datami ich wpływu sukcesywnie panie naliczają pieniądze i będziemy je sukcesywnie wysyłać – powiedziała Małgorzata Burak, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie. - Zgodnie z harmonogramem dzisiaj jest wypłata świadczeń. 

W gminie Sokolniki, GOPS wypłatę świadczenia realizuje na bieżąco, nie ma z tym również żadnych problemów – poinformowała nas kierownik Ewa Szandała. - Wypłacone zostały wnioski, które wpłynęły do 18 lipca, czyli do dnia wypłaty. Te, które wpłynęły po dniu wypłaty będziemy starać się przekazać jeszcze jedną wypłatą do końca miesiąca. 

Również w gminach Czastary i  Bolesławiec na konta rodziców wpłynęły już pierwsze pieniądze, w gminie Lututów wypłata świadczenia ma odbyć się do końca lipca. 

Pieniądze na pierwsze dziecko nie są jeszcze wypłacane w gminie Galewice. Środki na pewno nie trafią do rodziców w lipcu, trudno dziś powiedzieć czy uda się to np. w sierpniu. Kierownik Danuta Pilarz uzmysławia, że zależne będzie to od liczby wniosków oraz pieniędzy przekazanych przez Urząd Wojewódzki. 

Podobnie sytuacja przedstawia się w gminie Łubnice. Tutaj, jak usłyszeliśmy od kierownik, nie ma zbyt wielu elektronicznych wniosków. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl