9 sierpnia 2022, 12:27

Teraz

21°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Andrzej Szymanek żegna się z funkcją starosty wieruszowskiego

Andrzej Szymanek żegna się z funkcją starosty wieruszowskiego. Jego oficjalne pożegnanie i przejście na emeryturę zaplanowano za kilka tygodni.

Największe szanse na objęcie roli starosty ma Stefan Pietras, obecny wicestarosta wieruszowski a wcześniej wieloletni sekretarz powiatu i wójt gminy Bolesławiec.

Kto zaś zajmie miejsce wicestarosty? Na to stanowisko prawdopodobnie zostanie wskazany Marek Kanicki, który od niedawna pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Marek Kanicki był już w swojej zawodowej karierze wicestarostą sieradzkim. Obecnie obok zarządzania drogami powiatowymi w Wieruszowie, pełni funkcję cżłonka prezydium PSL województwa łódzkiego.

Marek Kanicki reprezentował PSL m.in. podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości

Starosta Andrzej Szymanek prawdopodobnie nie żegna się z powiatem na dobre, ponieważ może zachować mandat radnego. Gdyby zdedycował się na zrzeczenie, jego miejsce może zająć Bożena Brząkała z Kolonii Bolesławiec - Chróścin, która miała trzeci wynik na liście komitetu wyborczego PSL. W wyborach w 2018 r. Andrzej Szymanek otrzymał 529 głosów, Ryszard Starek 407, a Bożena Brząkała 271. Starek obecnie pełni funkcję radnego powiatu.

Obecnie Zarządu Powiatu tworzą: Andrzej Szymanek (starosta), Stefan Pietras (wicestarosta), Adam Musiała (członek) oraz Piotr Kowalczyk (członek).

Autor: wieruszow@radiosud.pl