29 listopada 2020, 18:17

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Baseny już otwarte!

Mieszkańcy Wieruszowa mogą już cieszyć się z letnich basenów. We wtorkowe przedpołudnie odbyła się oficjalna inauguracja wodnych atrakcji.  

Baseny będą czynne codziennie od godz. 10.00 do 20.00. Wstęp na obiekt do końca lipca będzie bezpłatny. Od sierpnia całodniowe bilety będą wynosić 5 i 7 zł. Dzieci do 6 roku życia oraz seniorzy będą mogli korzystać z basenów bezpłatnie. Podczas wtorkowej uroczystości nie zabrakło radnych, burmistrza Rafała Przybyła oraz grupy młodzieży, która wyczekiwała tego dnia. – To dobry dzień dla gminy i dla jej mieszkańców – cieszy się pomysłodawca, Paweł Szandała. – Dzieci mogą bezpiecznie korzystać z tych atrakcji a do tej pory niestety tak nie było. Jestem usatysfakcjonowany przede wszystkim tym, że mimo dzisiejszej deszczowej pogody jest sporo dzieciaków. To dowód na to, że jest na takie miejsce zapotrzebowanie. Jak będzie słonecznie to przypuszczam, że zrobi się tłoczno. Uważam, że jest to udana i przemyślana inwestycja gminy.

Na terenie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II obok dwóch basenów pojawiło się boisko do piłki plażowej oraz palmy, pod którymi można będzie schować się w upalne dni. Burmistrz Rafał Przybył zapowiedział, że w przypadku dużego i niesłabnącego zainteresowania w przyszłości baseny mogą zostać powiększone o kolejne instalacje. Wejście na plac jest udostępnione mieszkańcom od strony ul. Warszawskiej. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Obiekt jest objęty monitoringiem wizyjnym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl