13 listopada 2019, 10:55

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Biorą udział w "Złombolu"

Żukiem z Katowic na Sycylię. W niedzielę w samo południe studenci z powiatu wieruszowskiego ze swoimi kolegami z Wrocławia oraz kilkuset innymi osobami wyruszyli samochodami o konstrukcji komunistycznej w ponad 2500-kilometrową trasę.

Wszystko po to, by przeżyć przygodę życia oraz wesprzeć charytatywną akcję. Ekipie „SuŻuki” udało się zebrać blisko 2 tys. zł, które zostały wpłacone na jeden z domów dziecka. Wszyscy sponsorzy w zamian otrzymali na samochodzie miejsca na swoje powierzchnie reklamowe.

Ponad 20-letni żuk w Starym Ochędzynie przeszedł prawdziwą metamorfozę. Obok naprawy blacharki i zmiany koloru pojazd zyskał dachowy bagażnik oraz m.in. nowe zawieszenie, opony, skrzynię biegów czy elektrykę. W tegorocznej edycji „Złombolu” wezmą udział Patryk Nowojewski z Wieruszowa oraz Krystian Kmieć z Krajanki. Naszym mieszkańcom będą towarzyszyć koledzy ze studiów – Damian Stolarczyk i Michał Kamzol. – Pomysł wziął się trochę z głupoty – tłumaczył Patryk Nowojewski. – Wracaliśmy z Krystianem ze szkoły z Wrocławia i to właśnie on powiedział mi o „Złombolu”. Minęło kilkanaście dni i udało nam się znaleźć samochód.

Trasa tegorocznego rajdu będzie wiodła przez osiem krajów a meta będzie dwustopniowa. Pierwsza będzie w Sycylii, zaś druga u wschodnich wybrzeży Turcji.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl