22 lipca 2024, 16:30

Teraz

24°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Chcąc załatwić sprawę, wręczał policjantom po 50 zł

W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mieszkaniec powiatu wieluńskiego chciał wręczyć policjantom 100 zł. 63-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 37 km/h. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za wykroczenie drogowe, ale także za przestępstwo korupcyjne, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


14 czerwca po 10:00, w miejscowości Kopaniny (gm. Lututów), funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wieruszowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową toyotą. 63-latek poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 87 km/h, gdzie na tym odcinku drogi dopuszczalny limit wynosił 50 km/h. 


- Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 800 zł i 9 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego próbował „załatwić sprawę” i wyciągnął z kieszeni dwa banknoty, proponując ich wręczenie, w zamian za odstąpienie od czynności - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie. - Stróże prawa poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby funkcjonariusze wzięli od niego 100 zł i „będzie po sprawie”. Policjanci zatrzymali 63-latka, który jeszcze tego samego dnia  przed prokuratorem usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Poniesie on nie tylko odpowiedzialność za wykroczenie drogowe, ale również za przestępstwo korupcyjne. 


Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl