23 września 2020, 01:08

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Czujniki trafiły do mieszkańców

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie miało miejsce przekazanie czujników tlenku węgla dla mieszkańców biorących udział w konkursie Radia SUD. Urządzenia ufundowało Starostwo Powiatowe. 

Przez kilkanaście dni na antenie odbywały się edukacyjne audycje z udziałem strażaków z Kępna, Ostrzeszowa oraz Wieruszowa. Każdy samorząd powiatowy zakupił dla swoich mieszkańców po kilkadziesiąt czujników. Zwycięzcy odebrali je we wtorkowe popołudnie. 

- Dzisiaj mieliśmy finał akcji "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa - opowiada bryg. Dariusz Górecki, rzecznik prasowy jednostki i dowódca JRG. - Rozdaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym czujki tlenku węgla dla tych mieszkańców, którzy wzięli udział w naszej zabawie i akcji edukacyjnej. Osoby, które dzisiaj nie uczestniczyły w odbiorze tych czujek zapraszamy po ich odbiór do końca tygodnia w KP PSP w Wieruszowie. O tym jak ważne jest to urządzenie mówiliśmy już na antenie Radia SUD. Świadomość ludzi jest coraz większa i coraz więcej osób chce takie urządzenie w swoim domu mieć. Zachęcamy wszystkich aby zaopatrzyć się w takie urządzenia, które bardzo szybko mogą nas ostrzec o zbliżającym się niebezpieczeństwie. 

Strażacy przypominają aby czujników nie montować bezpośrednio przy piecach. Urządzenia najlepiej instalować nieco dalej, np. w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy, a które zlokalizowane są nie tak daleko od kotłowni. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl