24 lutego 2020, 08:59

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Dialog Policji z mieszkańcami

 Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zorganizowano konferencję, której celem było zawiązanie lepszej współpracy z lokalną społecznością.  

Na zaproszenie wieruszowskiej Policji odpowiedzieli samorządowcy, przedstawiciele instytucji oraz oświaty. – Chcieliśmy porozmawiać na tematy bardzo ważne dla naszej formacji – opowiada insp. Dariusz Partyka. – W pierwszym panelu poruszyliśmy kwestię dzielnicowych, którzy mają być bliżej społeczeństwa. Chodzi również o współpracę z różnymi instytucjami: samorządem, spółdzielniami mieszkaniowymi, MOPS-ami, ale również bezpośrednio ze szkołami. Chcemy, żeby ten dzielnicowy był w społeczeństwie, żeby był rozpoznawany i pełnił rolę takiej, jak mówili goście, pierwszej linii współpracy z mieszkańcami.

Druga część spotkania została poświęcona mapie zagrożeń. To nowe narzędzie, które zostało uruchomione kilka dni temu. – Mapa funkcjonuje już na terenie woj. łódzkiego i na terenie naszej komendy. Można się zalogować i wskazywać swoje zagrożenia – przypomina insp. Partyka. - To również ma służyć temu, aby do policji docierały informacje nurtujące mieszkańców. Zdarza się, że policjanci codziennie pełniąc służbę może nie do końca zauważają dany problem a człowiek, który tam mieszka musi się z tym zmagać cały czas. To anonimowy sposób przekazywania informacji w formie elektronicznej, bo być może niektórzy nie chcą przyjść do komendy albo zwyczajnie nie mają na to czasu czy odwagi.

Mapę zagrożeń można było przetestować pod siedzibą urzędów na wieruszowskim Rynku, gdzie stanął specjalnie do tego celu zaadaptowany radiowóz. Aplikację znaleźć można również na witrynach internetowych Policji.

Autor: wieruszow@radiosud.pl