6 października 2022, 16:35

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Finały WOŚP w WDK i GOKSiT

Cała Polska odlicza dni do jubileuszowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lokalne sztaby z Wieruszowa oraz Sokolnik poinformowały o zaplanowanych przez siebie atrakcjach.

Finał WOŚP w Wieruszowie wystartuje o godz. 16.00. W programie wydarzenia spodziewajcie się tańców świata w wykonaniu uczestników zajęć prowadzonych przez Marię Bren, koncertów młodzieży ze Studia Piosenki, pokazów tanecznych grupy "Madar", prezentacji wyposażenia grupy rekonstrukcji historycznej 42. Royal Marines Commando. Od 17.00 ma ruszyć licytacja gadżetów fundacji oraz sprzedaż przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Na 18.00 z kolei zaplanowano koncert zespołu The Gentelmen. W ubiegłym roku wolontariusze z wieruszowskiego sztabu zebrali ponad 47 tys. zł, a w najbliższą niedzielę liczą na pobicie kolejnego rekordu.

W Sokolnikach impreza rozpocznie się w miejscowym GOKSiT o godz. 15.00. W programie ujęto występ przedszkolaków, dawkę dobrej piosenki w wykonaniu lokalnych wokalistów oraz Martyny Wierzby i Krzysztofa Ścigały. Będą popisy akordeonowych duetów, licytacje gadżetów, malowanie twarzy oraz obficie zaopatrzony bufet. W tym roku Sokolniki łączą 25. Finał z Dniem Dawcy Szpiku. Rejestracja Potencjalnych Dawców będzie odbywała się od 15.00 do 20.00.

Od rana na ulicach spodziewajcie się sporej grupy wolontariuszy. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl