24 września 2023, 19:40

Teraz

17°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Inwestorzy nadal interesują się gminnymi terenami

Inwestorzy ciągle zainteresowani są terenem po dworcu PKS przy ul. Wrocławskiej oraz placem przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, burmistrz przekazał publicznie, że nadal toczą się różne rozmowy dotyczące uruchomienia kolejnych biznesów we wskazanych lokalizacjach. W przypadku placu przy "Turbinie" chodzi o budowę budynku handlowego z funkcją dworca, kina i sali widowiskowej. Nie wiadomo jednak dokładnie, jakie są plany z placem przy "Korczaku".

- Są pewne rozwiązania, które nie będą niosły konsekwencji - powiedział Rafał Przybył. - Jak nie będą zagrożeniem dla innych podmiotów, to może nie będzie akcji pod tytułem zmuszamy pracowników do podpisywania w ten a nie inny sposób ankiet.

Burmistrz nie sprecyzował o jaki rodzaj działalności tym razem chodzi inwestorom. Poprzednio w tym miejscu lokowano "Biedronkę" na parterze oraz kino na piętrze. Pomysł zakończył się fiaskiem. Czekamy na oficjalny głos w tej sprawie ze strony Urzędu Miejskiego.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl