27 maja 2024, 18:43

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Jak wypadły wybory do łódzkiego Sejmiku w powiecie wieruszowskim?

Kandydaci z powiatu wieruszowskiego, którzy ubiegali się o mandaty radnych sejmiku województwa łódzkiego znajdą się poza polityką. Najlepszy rezultat osiągnęła Elżbieta Nawrocka, jednak i tak jest to za mało by uzyskać reelekcję. Na pocieszenie można zdradzić, że wieruszowianka zostaje właśnie zastępcą dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi. 


Na liście "Trzeciej Drogi" pierwsze miejsce zajął ostatni na liście wiceminister rolnictwa Adam Nowak (7722 - pewny mandat). Druga była jedynka - Agnieszka Ryś (7514). Elżbieta Nawrocka mogła liczyć na poparcie 5674 osób, zaraz za nią uplasował się Andrzej Chowis z Wielunia (5423). 


Będąca na drugim miejscu na liście Lewicy Iwona Kaźmierska Małyska osiągnęła najlepszy rezultat, wyprzedzając nawet "jedynkę" - wicewojewodę Grzegorza Majewskiego.  Wynik 3791 niestety nie przełoży się na mandat. 


Jerzy Przybył, startując z listy PiS, otrzymał 1833 głosy. 


Mariusz Okoń z Nowego Ochędzyna, będący na liście Koalicji Obywatelskiej, otrzymał 1401 głosów. 


Terelak Tomasz, który znalazł się na liście "Bezpartyjnych samorządowców" (gmina Lututów) otrzymał 591 głosów. 


Wśród znanych radnych w regionie na mandaty mogą liczyć Łuczak Maciej, Marlena Sagan, Edward Kiedos, Iwona Koperska oraz Dorota Więckowska z PiS. 


W gminie Wieruszów na Elżbietę Nawrocką zagłosowało 1095 mieszkańców, w powiecie wieruszowskim 3212. Na Iwonę Kaźmierską - Małyskę w gminie Wieruszów głosowało 835 wyborców, w powiecie wieruszowskim 1810.


Z nieoficjalnych wciąż informacji wynika, że PiS straci władzę w Sejmiku. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl