29 stycznia 2020, 16:25

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Konferencja "Zawodowcy w powiecie wieruszowskim"

Platforma informacyjna dla przedsiębiorców – zawodowcy w powiecie wieruszowskim – odbyła się w Wieruszowie. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe. 

To spotkanie przedstawicieli szkół średnich, samorządu oraz biznesu. - W prezentacji chcemy przedstawić ogólną charakterystykę powiatu, poszczególnych gmin, kwestię rozwoju gospodarczego, jak również ofertę skierowaną do przedsiębiorców – zapowiadała Paulina Jany z Wydziału Promocji. - To jest kluczowy aspekt naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że przedstawiona prezentacja udowodni hasło promocyjne powiatu i jednocześnie tej konferencji. 

Sławomir Balcerzak z Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu: - Myślę, że jest to interes dla szkół średnich, które pokazują, że uczniowie kończący daną szkołę mają miejsca pracy, a dla pracodawców to najlepsza promocja aby zachęcić tych absolwentów potencjalnych na przyjście do nich do pracy. Myślę, że to na pewno dobry zwyczaj. Trudno zmusić przedsiębiorcę żeby się dynamicznie rozwijał, ale jeżeli ktoś już wpadł na taki pomysł, że to jest dobra ścieżka to na pewno będzie ją kontynuował. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl