8 grudnia 2021, 10:13

Teraz

-3°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kontrola ARiMR. Podpisy mogły zostać sfałszowane?

Czy jeden z byłych już pracowników Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieruszowie mógł dopuścić się nieprawidłowości? Ma to wykazać prowadzona kontrola.

Jak udało nam się dowiedzieć, na polecenie dyrektora łódzkiego oddziału ARiMR od kilkunastu dni w Wieruszowie trwa doraźna kontrola. Kierownik biura powiatowego, Wiesława Lewik, w korespondencji elektronicznej potwierdziła, że odbywa się to pod kątem zaistnienia przesłanek do zawiadomienia prokuratury o ewentualnym fałszowaniu podpisów. - Po zakończeniu kontroli, w zależności od jej wyników, zostaną podjęte stosowne decyzje co do ewentualnego przekazania sprawy do odpowiednich organów - dodała.

Rzecznik prasowy ARiMR póki co nie chce zdradzać więcej szczegółów o sprawie. - Uprzejmie informujemy, że w wieruszowskim biurze powiatowym, trwa obecnie kontrola. Udzielenie odpowiedzi na pytania będzie możliwe po jej zakończeniu - usłyszeliśmy.

Sprawa ma dotyczyć wniosków obszarowych. Jeżeli nieprawidłowości zostaną potwierdzone, niektórzy rolnicy mogą mieć problemy z wypłaceniem środków. Do sprawy będziemy wracać.

Autor: wieruszow@radiosud.pl