24 marca 2023, 20:16

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Lewica na rozmowach w Wieruszowie

Lewica w piątkowy wieczór dyskutowała o problemach Polski na terenie Wieruszowa - Podzamcza. Najpierw odbyło się spotkanie z dziennikarzami, później w miejscowej sali OSP licznie zgromadzili się mieszkańcy. 


Lewica wyjechała do woj. łódzkiego w ramach trasy parlamentarnej "Bezpieczna Rodzina". Do Wieruszowa zawitali Krzysztof Śmiszek, Małgorzata Prokop - Paczkowska, Zdzisław Wolski i Katarzyna Kretkowska.


- Jeździmy z bardzo konkretnym programem - mówił Krzysztof Śmiszek. - Mówimy o Polsce naszych marzeń, mówimy dzisiaj bardzo wyraźnie, że dzisiaj Polska pod obecnymi rządami nie wszystkim się podoba, na pewno nie podoba się Lewicy, wyborcom i wyborczyniom Lewicy. Wyborcy Lewicy chcą przede wszystkim państwa postępowego, mocno osadzonego w Unii Europejskiej, państwa które nie walczy z Unią Europejską a myśli, jak w tej Unii jeszcze mocniej się osadzić, jeszcze mocniej się zintegrować. Lewica chce państwa z wolnymi sądami, Lewica chce państwa, które jest sprawiedliwie społeczne, Lewica chce państwa, które jest świeckie, postępowe i tolerancyjne. O tych sprawach będziemy dzisiaj rozmawiać w Wieruszowie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl