27 maja 2024, 17:29

Teraz

25°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Na kartach do głosowania zabrakło... nazwiska jednego z kandydatów

Nazwiska kandydata na radnego zabrakło na karcie głosowania w jednej z obwodowych komisji w gminie Wieruszów (Łódzkie). Na karcie były tylko imiona pretendenta. Pomyłkę szybko zauważono i wydrukowano karty bez błędu - donosi portalsamorzodowy.pl


Po rozpoczęciu głosowania w wyborach samorządowych w jednej z obwodowych komisji wyborczej w gminie Wieruszów na południowym zachodzie woj. łódzkiego, okazało się, że na karcie głosowania na radnych brakuje nazwiska jednego z kandydatów."Na kartach były tylko imiona kandydata, ale zabrakło nazwiska. W ciągu pół godziny naprawiono błąd i dodrukowano poprawione karty" - podkreślił Brzozowski. Zdaniem dyrektora KBW w Sieradzu, w tym przypadku, może pojawić się problem.


"Zanim zauważono wadliwe karty trzech wyborców już oddało głos" - powiedział. "Jeśli wpłynie protest wyborczy, to sąd zdecyduje, czy wada była na tyle istotna, że mogła mieć wpływ na wynik wyborów " -  powiedział dyrektor sieradzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Tadeusz Brzozowski.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl