4 grudnia 2020, 15:42

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Nie będzie mszy na cmentarzach 1 listopada

1 listopada nie będzie mszy na cmentarzach. Modlitwa przeniesie się do kościołów, gdzie obowiązuje limit wiernych. Wszystko to przez pandemię koronawirusa.

Parafie na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych informują o decyzji o nieorganizowaniu mszy na nekropoliach w dniu Wszystkich Świętych.

- Zgodnie z prośbą naszych pasterzy, nie będzie nabożeństw na cmentarzu ze względu na epidemię. Zapraszam na Msze do kościoła parafialnego. Msza o godz. 15.00, będzie transmitowana na profilu Facebooku parafii. W miejsce Różańca zapraszam na Msze do kościoła parafialnego na godz. 17.30 - napisał proboszcz parafii na wieruszowskim Podzamczu, ks. Karol Galewski.

Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę: (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). Zgodnie z prośbą naszych pasterzy, nie będzie nabożeństw na cmentarzu ze względu na epidemię - zapowiadają Ojcowie Paulini. - Procesja stacyjna z wypominkami odbędzie się w naszym kościele o godz. 13.00, a po niej o godz. 13.30 Msza Święta w intencji zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu w Wieruszowie.

Podobnie będzie w Parafii Św. Stanisława w Wieruszowie, gdzie msze będą w kościele.

- Najbliższy czas w Polsce związany jest ze wzmożonymi odwiedzinami cmentarzy i modlitwami za zmarłych. Przypominam, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń - zachęca z kolei abp. Grzegorz Ryś, który ma władzę biskupa diecezjalnego w Diecezji Kaliskiej.

Autor: wieruszow@radiosud.pl