14 lipca 2024, 12:23

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Nowe fotele w kinie

Wieruszowskie kino „Słońce” przeszło kolejną metamorfozę. Po cyfryzacji, która miała miejsce dwa lata temu, przyszedł czas na wymianę foteli. Kolejne seanse będą obywały się w jeszcze lepszej atmosferze.

Wieruszowski Dom Kultury na udogodnienia pozyskał 40 tys. zł z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Taką samą kwotę dołożyła ze swojego budżetu gmina Wieruszów. – Wydaje nam się, że wybraliśmy naprawdę dobrą firmę – komentuje opiekunka kina, Wiesława Opacka. – Fotele są ładne a przede wszystkim wygodne. Udało się to dzięki pozyskanej dotacji oraz przekazanym środkom z samorządu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Za niedługo, bo już od 1 listopada wdrożymy elektroniczny system sprzedaży biletów. Co prawda będzie on okrojony, bo nie dysponowaliśmy większymi środkami. Będziemy mieć bileterkę do wydruku i powinno wszystko pójść sprawniej.

Miejsc siedzących będzie nieco mniej niż do tej pory. Widzowie zyskają jednak więcej przestrzeni. – W starym układzie było ich 130 a teraz będzie 100. To również podyktowane jest kwestami związanymi z oszczędnością – wyjaśnia Opacka. - Odległości między fotelami są naprawdę wielkie. Tym bardziej zachęcam do odwiedzenia kina i wypróbowania nowych udogodnień.

Wieruszowskie kino warto odwiedzić już w najbliższą sobotę. O godz. 18.00 wystartuje przegląd filmów krótkometrażowych, nad którymi pracowała młodzież z regionu. Galę zaszczycą swoją obecnością znani aktorzy, m.in. Izabela Kuna, Bronisław Wrocławski i Joanna Osyda. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl