14 lipca 2024, 12:35

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Nowy ambulans trafił do PCM w Wieruszowie

Do Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie dotarł kolejny nowy ambulans typu „P”. Będzie to już druga karetka w charakterystycznych żółtych barwach. 


Wysłużone pojazdy sukcesywnie wymieniane są na nowsze. W drugiej połowie czerwca do wieruszowskiego szpitala dostarczono kolejny sprzęt. Teraz pozostały ostanie formalności, aby mógł do niego wsiąść Zespół Ratownictwa Medycznego. 


- Ambulans przystosowany jest już w zabudowie do służenia nam w ZRM – podkreśla kierownik wieruszowskiego Ratownictwa Medycznego, Elżbieta Winkowska-Kulok. - On jeszce nie jest wyposażony w sprzęt, ale niebawem będziemy go dozbrajać. Póki co jeszcze trochę pracy przed nami, żeby można było tą karetką jeździć. Będziemy teraz ten samochód rejestrować i ubezpieczać. Karetka będzie służyła na podstacji w Wieruszowie przy ul. Warszawskiej 104. Jest to całkowicie nowa jednostka, z automatyczną skrzynią biegów. 


Ambulans kosztował około 600 tys. zł. Praktycznie w całości ma zostać sfinansowany z dotacji udzielonej kilka miesięcy temu przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwsza żółta karetka, której dysponentem jest Powiatowe Centrum Medyczne, trafiła tutaj we wrześniu ubiegłego roku. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl