8 grudnia 2021, 10:08

Teraz

-3°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Nowy rok szkolny i nowe możliwości w ZSP w Wieruszowie

Wyjątkowa inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 1 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Tego dnia uroczyście otwarto budynek pasywny, który poszerzy możliwości dydaktyczne oraz lokalowe.

Jeszcze kilka lat temu, po reformie edukacji, istniało zagrożenie wprowadzenia w "Staszicu" lekcji na zmiany. Starostwo Powiatowe w porę pozyskało zastrzyk kilku milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego na budowę nowoczesnego budynku pasywnego. Oprócz tego, że nowy obiekt jest "eko", wprowadza nową jakość kształcenia w szkole. Obok ZSP, na miejscu będzie funkcjonować Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna. Dotychczasowy budynek warsztatów, znajdujący się w sąsiedztwie hali sportowej, posłuży jako nowa siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej. Na miejscu zostaje Powiatowy Zarząd Dróg.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego w "Staszicu" obecni byli oczywiście uczniowie i nauczyciele. Uczniowie pierwszych klas złożyli uroczyste ślubowanie. Starosta Andrzej Szymanek dziękował wszystkim osobom, dzięki którym udało się pozyskać środki, nadzorować i wybudować obiekt pasywny. Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną a na koniec przecięto wstęgę i zwiedzano nowe pomieszczenia.

Autor: wieruszow@radiosud.pl