13 sierpnia 2022, 01:45

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Otwarcie parku między Prosną a Niesobem

W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie parku "Między Prosną a Niesobem". Miejsce to już zostało udostępnione mieszkańcom, jednak teraz podziękowano osobom zaangażowanym w udzielenie dotacji, projektowanie i wykonanie inwestycji.

- Uważamy, że jest to kolejna inwestycja w gminie Wieruszów, nad którą należy stanąć, pochylić się, która powinna być asumptem do tego żeby działać dalej - mówił burmistrz Rafał Przybył w towarzystwie zaproszonych gości, m.in. przewodniczącej Sejmiku Woj. Łódzkiego Iwony Koperskiej, starosty wieruszowskiego oraz radnych Rady Miejskiej. - To nie był tylko czas spędzony za biurkiem, to był czas często dla wielu osób poza godzinami pracy.

Burmistrz dodał, że czasami Wieruszów jest traktowany jako gmina położona na końcu woj. łódzkiego. - Ja zawsze powtarzam, że to jest zachód łódzkiego, że to są wrota łódzkiego. Tak samo jak w inne gminy, warto inwestować w gminę Wieruszów. Jesteśmy gminą rozwijającą się w tempie, myślę, z którego ja osobiście jestem dumny. Tak jak dzisiaj powiedziałem przy otrzymywaniu środków na rewitalizację Rynku, w dużej mierze dzięki mieszkańcom, dzięki temu, jak oni angażują się w to miasto i w te poszczególne 14 sołectw. Rzeczywiście potrzebne jest pochylenie się decydentów nad tym i żeby zobaczyli, jak dysponujemy publicznymi pieniędzmi. Ja myślę, że dysponujemy nimi dobrze.

Podczas otwarcia nagrodzono Agnieszkę Nakonieczną za najlepszy projekt flagi nowego parku. W związku z pierwszymi aktami wandalizmu warto przypomnieć, że teren jest objęty monitoringiem wizyjnym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl