14 kwietnia 2024, 04:46

Teraz

12°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Pies z wieruszowskiej Komendy Policji odpoczywa na emeryturze

Na zasłużoną emeryturę przeszedł policyjny pies Lares. Owczarek niemiecki był psem patrolowo-tropiącym. W policji służył 7 lat. Lares nie tylko patrolował ulice Wieruszowa, ale także uczestniczył w zabezpieczeniu imprez masowych, brał udział w zatrzymywaniu przestępców oraz prezentował swoje umiejętności podczas wizyt młodzieży w wieruszowskiej komendzie.


Po 7 latach na zasłużoną emeryturę przeszedł służący w wieruszowskiej komendzie Lares. Czarny podpalany owczarek niemiecki był psem patrolowo-tropiącym. W 2018 roku przeszedł kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie dla psów policyjnych w Sułkowicach. Od początku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie pod okiem przewodnika asp. szt. Marcina Lipiety. Funkcjonariusz na czterech łapach podczas swojej służby patrolował ulice miasta, uczestniczył w zabezpieczeniach imprez masowych oraz brał udział w zatrzymywaniu przestępców.


Laresa znają również najmłodsi. Niejednokrotnie odwiedzał on szkoły, brał udział w działaniach profilaktycznych czy pokazach tresury. Chętnie odwiedzały go w policyjnym kojcu dzieci zwiedzający wieruszowską komendę.


- Od 16 lutego Lares wypoczywa na zasłużonej emeryturze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami psiego funkcjonariusza przejął jego dotychczasowy opiekun asp.szt. Marcin Lipieta. Policjant pod opieką miał również drugiego czworonoga Kire, który został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w związku z przejściem na emeryturę mundurowego - przekazał asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl