13 sierpnia 2022, 02:21

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: PKP zmuszone do remontu

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego zmusił Polskie Koleje Państwowe do doraźnego remontu budynku dworca oraz wieży ciśnień na wieruszowskim Podzamczu.

Batalia o uratowanie obiektów trwa już kilka ładnych lat. Co prawda w najbliższych miesiącach kolejowe budynki nie zyskają drugiego życia ale zostaną zabezpieczone przed dalszą dewastacją i nie powinny stanowić zagrożenia dla przechodniów. PKP do działania wezwał Łódzki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, jednak spółka odwołała się od jego decyzji. GINB utrzymał ją w mocy i przedłużył termin na usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości. Kolej prowadzi postępowanie na opracowanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej. Przyszły wykonawca na jej opracowanie będzie miał czas do końca grudnia a chwilę później powinny ruszyć prace.

Właściciel na terenie wieży ciśnień został zobowiązany do wykonania naprawy więźby dachowej wraz z pokryciem i elementami odwodnienia budynku, naprawienia stropu, zrealizowania robót izolacyjnych, naprawienia i zabezpieczenia otworów okiennych oraz naprawienia instalacji odgromowej. Jeśli chodzi o dworzec prace obejmą pokrycie całej powierzchni dachu, wymianę zniszczonych rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich, zabezpieczenie ścian zewnętrznych od wilgoci i drewna przed korozją biologiczną, zabezpieczenie otworów okiennych. Jednocześnie inspektor nadzoru wydał decyzję zakazującą użytkowania budynku dworca.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Antki : Tylko dobry spych może to uzdrowić , a nie szastać niepotrzebnie podatnika pieniędzmi.

    21:40, 29 września 2016, | odpowiedz
  • ~grammarazi : Proszę, co za walka. Jak wyburzano u nas parowozownię czy stary elewator z ul. Solidarności to wojewódzki konserwator zabytków w ogóle reagował A może z władz miasta

    11:41, 29 września 2016, | odpowiedz