14 czerwca 2026, 09:24

Teraz

14°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Policja na mszy

11 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zorganizowali spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Wieruszowie i miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach wśród mieszkańców.

 

W czasie mszy głos zabrał zastępca komendanta mł.insp. Sławomir Mazur, który omówił działania podejmowane przez wieruszowskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcił również do korzystania z elementów odblaskowych, które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drogach. Spotkanie połączone było z rozdawaniem kamizelek i innych elementów odblaskowych, breloczków a także ulotek „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz odblaskowych worków szkolnych dla najmłodszych. Rozdane upominki ufundowane były przez Urząd Miejski w Wieruszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu oraz Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl