13 sierpnia 2022, 01:55

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Policjant na służbie był pijany?

Czy jeden z pełniących służbę policjantów, będąc pod działaniem alkoholu, zachowywał się skandalicznie w restauracji w Prusaku? Sprawie ma się przyjrzeć prokuratura.

Do zdarzenia z udziałem jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie miało dojść kilka dni temu. Nie wiemy co dokładnie wydarzyło się w restauracji, ale z pewnością nie spodobało się to jednemu z gości, który o wszystkim powiadomił komendę. O zajściu poinformował nas czytelnik, prosząc jednocześnie o zachowanie anonimowości. – Gdy ktoś zostanie złapany po kielichu na rowerze to robi się wielką aferę w gazecie i w radiu, a teraz cisza. Może rzecznik opowie wam, co wydarzyło się parę dni temu. Policjant podczas służby był pod wpływem alkoholu i robił awanturę. Jego zachowanie, mówiąc delikatnie, było skandaliczne – relacjonuje nasz rozmówca.

Jak się okazuje, scena opisana przez czytelnika mogła rzeczywiście mieć miejsce, ponieważ funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach. Decyzję potwierdził w rozmowie z naszym reporterem komendant mł. insp. Dariusz Partyka. – Jest prowadzone postępowanie wyjaśniające w tym zakresie i zobaczymy, jak się sprawa rozwinie. Materiały zostały przekazane do prokuratury i w tej chwili czekamy na jej decyzję. Czy policjant był pijany? Na razie nie jest to udowodnione a jest sprawdzane. Była informacja anonimowa, że jeden z policjantów może być po wpływem alkoholu w „Chacie Walichnowskiej” i jest to sprawdzane. Policjant nie był „przedmuchany”, nie mamy 100% potwierdzenia na to. Czekamy na doprowadzenie czynności do końca i zobaczymy co dalej.

Według informacji, które dotarły do redakcji ponad 40-letni funkcjonariusz najprawdopodobniej nabył już prawa emerytalne. Obecnie nie wiadomo jeszcze jak potoczą się jego dalsze losy zawodowe.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Czytelnik : Policjanci często nadużywają swoich praw! jak człowiek pije piwko pod chmurką to od razu wystawiają mandaty i atakują takich ludzi. Sami dokładnie robią to samo. Często kierują pod wpływem czy zachowują się jak ten pan z artykułu. Policjant powinien być przyjazny dla obywatela a nie odwrotnie! powinni się wziąć za podejście niektórych panów z Policji.

    15:47, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz