20 maja 2024, 17:05

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Policyjny pościg za pijanym Gruzinem. Kierowca uszkodził radiowóz

Osadzeniem w policyjnym areszcie nietrzeźwego obywateli Gruzji zakończył się sobotni pościg za oplem na terenie Wieruszowa. W trakcie interwencji doszło do uszkodzenia radiowozu. 


20 kwietnia tuż po 18.00 oficer dyżurny wieruszowskiej jednostki otrzymał od zaniepokojonego świadka informację o dwóch mężczyznach, którzy mieli poruszać się po ulicach Wieruszowa osobowym oplem, będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce wskazywane przez zgłaszającego policyjny patrol ruchu drogowego. Stróże prawa na ul. Jana Pawła II zauważyli podejrzany pojazd, po czym włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, chcąc zatrzymać kierowcę do kontroli. 


- Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać - relacjonuje kom. Kamil Ostrycharz z KPP w Wieruszowie. - Chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne ulice, popełniając przy tym szereg wykroczeń, uszkadzając policyjny radiowóz. Kierowca w pewnym momencie, z uwagi na znaczną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem i na ulicy Sportowej uderzył w drzewo. Następnie, zarówno kierowca i pasażer, próbowali uciec pieszo, jednak dzięki sprawnym działaniom wieruszowskich mundurowych, po krótkim pieszym pościgu, mężczyźni zostali zatrzymani.


Piratem drogowym okazał się 27-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, zaś jego pojazd został zabezpieczony na parkingu. Pasażer także znajdował się w stanie nietrzeźwości. Kierowca odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli, szereg drogowych wykroczeń oraz uszkodzenie radiowozu. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl