4 czerwca 2020, 15:28

Teraz

20°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Poseł apeluje o udział w wyborach

We wtorek w siedzibie wieruszowskiego biura, poseł Paweł Rychlik przeprowadził konferencję prasową. Parlamentarzysta namawiał do wzięcia udziału w eurowyborach a także przekazał informacje związane z planowaną przebudową wieluńskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

Poseł okręgu sieradzkiego przekonywał, że głos oddany na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości będzie wiązał się z prezentowaniem polskiego oraz warszawskiego punktu widzenia w Europie. - Niestety do tej pory w tych wyborach uczestniczyli mieszkańcy dużych miast, dużych aglomeracji miejskich, niestety ta Polska powiatowa, mniejsze miejscowości i miasteczka, mieszkańcy tych terenów jakoś nie widzieli wagi tych wyborów, a wybory do europarlamentu są bardzo ważne z dwóch powodów. To nie są wybory osób, które idą tam po to żeby zgarniać tysiące euro, dziesiątki tysięcy złotych. Oczywiście, te wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne, natomiast musimy mieć świadomość, że europosłowie tworzą prawo, które na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje. Musimy mieć świadomość tego, że ponad połowa tego prawa jest uchwalana, jest stanowiona właśnie w instytucjach Unii Europejskiej, w tym Parlamencie Europejskim. 

Poseł namawiał aby zmobilizować swoje środowiska i rodziny, aby 26 kwietnia licznie wziąć udział w wyborach. Parlamentarzysta jednocześnie rekomendował kandydatów z listy PiS: Witolda Waszczykowskiego, Joannę Kopcińską oraz Grzegorza Wojciechowskiego. 

Poseł Rychlik przekazał również informację o pozyskanej dotacji na przebudowę SOR w Wieluniu, gdzie trafiają mieszkańcy regionu. - Wniosek, który został złożony na 2,1 mln zł otrzymuje dofinansowanie 1,84 mln zł. To jest ogromna kwota, dzięki temu będzie wybudowany nowy SOR, przebudowany. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl