14 lipca 2024, 11:57

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Powstaje żłobek


Prace przy budowie miejskiego żłobka w Wieruszowie idą zgodnie z planem – dowiedzieliśmy się dziś w urzędzie. Uruchomienie placówki wstępnie zaplanowano na 1 grudnia.
W nowej placówce zostaną utworzone miejsca dla blisko 50-osobowej grupy dzieci w dwóch oddziałach. Na miejscu cały czas trwają zaawansowane prace budowlano-wykończeniowe. Zaraz po ich zakończeniu odbędzie się wyposażanie pomieszczeń w niezbędny sprzęt.
Jak informuje urząd, żłobek będzie jednopiętrowym samodzielnym budynkiem o powierzchni niespełna 800m², usytuowanym równolegle do funkcjonującego na tej działce Przedszkola Nr 3 ze wspólnym dostępem do utworzonego po zakończonej budowie placu zabaw, który będzie znajdował się pomiędzy budynkami. Główne wejście do budynku będzie znajdować się od strony południowej. W nowobudowanym obiekcie zaprojektowano: sale dziennego pobytu, sale do leżakowania, kuchnię, toalety, pomieszczenia socjalne i administracyjne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przypomnijmy, że na początku września jako pierwszy działalność na terenie miasta rozpoczął prywatny żłobek „Mali Odkrywcy”. Jego siedziba znajduje się przy ul. Krasickiego. Żłobek miejski będzie zlokalizowany na osiedlu przy ul. Fabrycznej.


Autor: patryk.hodera@radiosud.pl