3 sierpnia 2021, 01:59

Teraz

14°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Prace w parku zgodnie z harmonogramem

Park pomiędzy Prosną a Niesobem w Wieruszowie jest zrealizowany w 50%. Inwestycja ma być gotowa jesienią.

Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – przyznaje zastępca burmistrza, Marta Siubijak. - Montowane są pierwsze urządzenia, jak można za mną zobaczyć. Jest zniwelowany teren, położone są obrzeża, wkopane są już zbiorniki do tężni. Dalsze prace przewidują montaż urządzeń wykonanie nawierzchni mineralnej, montaż oświetlenia, montaż małej architektury i oczywiście montaż tężni.

Alejki z nawierzchni „HanseGrand", w przeciwieństwie do Marianka Parku, na zielonym terenie przy ul. Wrocławskiej mają być przyjaźniejsze dla pieszych, mam z wózkami czy rowerzystów. - Termin oddania inwestycji do użytku, zgodnie z harmonogramem to październik tego roku, oczywiście jeśli pogoda, ani żadne siły wyższe nie popsują nam planów. Nawet podczas ostatnich nawałnic mogliśmy zobaczyć, że 3 drzewa zostały złamane. To troszkę opóźnia prace, bo wykonawca musi to wszystko uprzątnąć.

Całkowita wartość zadania wynosi 2.829.014,00 zł, z czego kwota 1 846 137,00 zł to środki pozyskane przez Gminę Wieruszów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Autor: wieruszow@radiosud.pl