29 stycznia 2022, 02:23

Teraz

-1°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Przebudowa drogi wojewódzkiej w Wyszanowie

Trwa rozbudowa na drodze wojewódzkiej nr 450 w powiecie wieruszowskim, na odcinku pomiędzy miejscowościami Lubczyna i Wyszanów. Wartość robót na tym zadaniu to prawie 8,5 mln zł.

Drogowcy ułożyli już połowę odcinka do warstwy wiążącej na całej szerokości jezdni. Na drugiej połowie kontynuowane są roboty ziemne, m.in. przy usuwaniu kolizji teletechnicznych i energetycznych. Rozpoczynają się również roboty związane z budową kanalizacji deszczowej.

- Przypomnijmy, że inwestycja zakłada: wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, budowę chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych, odwodnienia, oświetlenia drogowego, kanału technologicznego - przekazuje ZDW w Łodzi.

Roboty rozpoczęły się w sierpniu, a ich zakończenie planowane jest do końca września przyszłego roku.

Nadal obowiązują zamkniecie dla ruchu i objazdy. Dla pojazdów do 3,5 t przez: Jutrków i Cieszęcin. Dla pojazdów powyżej 3,5 t przez: Grabów nad Prosną - Ostrzeszów (DW 449) - Kępno (DK 11/ ul. Wieluńska) - Wieruszów (DW 482).

- Droga nr 450 to trasa, która łączy województwa łódzkie i wielkopolskie. To tzw. odcinek bramowy z racji jej położenia na wjeździe do regionu. Niewielki fragment leżącej na terenie województwa łódzkiego drogi 450 jest również ważny ze względu bliskość węzła na drodze ekspresowej S8 w Wieruszowie - zaznacza ZDW w Łodzi.

Autor: wieruszow@radiosud.pl