30 maja 2020, 19:19

Teraz

14°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Radni doglądali inwestycji

Radni w piątek wyruszyli na objazd gminy. W towarzystwie urzędników oglądali zrealizowane inwestycje i trwające budowy. Podczas wyjazdu omawiano również bieżące problemy oraz potrzeby.

Przedstawiciele gminy Wieruszów zwiedzili wszystkie place budowy. - Radni mają okazję do zapoznania się, że jednak wiele robimy i że tutaj, mimo opinii malkontentów, się dzieje – mówił burmistrz, Rafał Przybył, którego poprosiliśmy o komentarz przy modernizowanej ul. Szkolnej w Wyszanowie. - Te wszystkie miejsca, które dzisiaj odwiedzamy, tak naprawdę skutkują tym, że zarysowują się też nowe zadania. Mamy okazję przybliżenia radnym projektów, które są przygotowywane. Przypominam, że nie skończył się jeszcze nawet pierwszy rok nowej kadencji, kiedy oczekiwania są takie, że z Wieruszowa zrobimy nie wiadomo jak wielki ośrodek. Myślę, że po dzisiejszych spotkaniach, po dyskusjach, radni i też mieszkańcy, którzy brali w tym udział, wiedzą, że staramy się gospodarnie szyć tkaniną, którą mamy.

Najbliższe plany samorządu to dokończenie dwóch parków na Mariance i w sąsiedztwie dworca PKS oraz oddanie do użytkowania stadionu, miasteczka ruchu drogowego i dwóch stref aktywności. Wśród inwestycji na kolejne lata wymienia się rewitalizację płyty Rynku oraz przyległych do niego ulic na tzw. starym Wieruszowie. - Ten projekt jest bardzo skomplikowany, bo nie dotyczy tylko infrastruktury drogowej – uzmysławia Przybył. - To także przebudowa węzłów związanych z wodociągami i kanalizacją. Nad wszystkim czuwa konserwator, dlatego procedury mogą potrwać długo.

Autor: wieruszow@radiosud.pl